Możliwość usunięcia migdałów przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto i gronkowcu złocistym

Witam. Mam mieć operowane migdały. Mam niedoczynność tarczycy hashimoto oraz z wymazu gardła (z sanepidu) wyszedł mi gronkowiec złocisty. Czy usunięcie migdałów jest bezpieczne w moim przypadku oraz w jakim znieczuleniu ( miejscowym czy całkowitym ) lepiej jest wykonać tą operację. Czy wcześniej powinnam wyleczyć gronkowca?

Usuń,być może tam siedzi ten gronkowiec. Rodzaj znieczulenia ustali endokrynolog i anestezjolog. Znieczulenia miejscowego nie polecam. To Średniowiecze.