Możliwość wyleczenia z Hashimoto

Witam serdecznie, Mam hashimoto i chcialabym wiedziec jakie moga byc rodzaje hashimoto,slyszalam ze mozna bardzo tyc,moja choroba jest wykryta jakis rok temu,wczesniej mowiono mi ze mam niedoczynnosc tarczycy,czy mozna sie wyleczyc z tej choroby? Wyniki badan sa z marca FT3 7,01 FT417.11 TSH2,07 i A-TPO 6,01 prosze napisac co oznaczaja te cyfry,czy normy sa dobre? Jak czesto jest dobrze robic badania? Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie norm obowiązujących w danym laboratorium aby móc się wypowiedzieć. Jest to choroba autoimmunologiczna i konieczna jest stała kontrola pod okiem lekarza endokrynologa. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

W każdym laboratorium obowiązują inne normy, dlatego aby odczytać wyniki musiałabym znać normy obowiązujące tam, gdzie robiła Pani badania. Jeżeli okazałoby się że jest to Hashimoto należałoby zastosować odpowiednią dietę, która może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl