Możliwość wypicia 2-3 piw po operacji uwięźniętej przepukliny pachwinowej sposobem Lichtensteina

Witam. Mam 28 lat. 26 stycznia przeszedłem operację uwięźniętej przepukliny pachwinowej sposobem Lichtensteina. Wszystko dobrze się goi, szwy mam już zdjęte. Po zabiegu zażywałem Flucofast dawkowanie 1x1 i Biseptol dawkowanie 1 tabletka co 12 godzin. Ostatnią dawkę zażyłem 2 lutego. Moje pytanie brzmi. Czy po takim czasie mogę pozwolić sobie na wypicie 2-3 piw? Pytam bo boję się komplikacji. Dziękuję.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

ponieważ była to uwięźnięta przepuklina pachwinowa zaleciłabym stopniowy powrót do pełnej diety, zarówno jeśli chodzi o spożywane posiłki jak i ilość piwa i zacząć od jednego piwa. Teoretycznie po zakończeniu leczenia antybiotykami już tydzień temu nie ma przeciwwskazań do spożywania piwa. Oczywiście zakładając, że nie były wykonywane żadne zabiegi na jelitach (czasem jest to konieczne w przypadku operacji uwięźniętej przepukliny). Czy to będzie 1, 2 lub też 3 piwa zależy od indywidualnej reakcji organizmu na taką ilość alkoholu. Natomiast najpewniejszej odpowiedzi na to pytanie będzie mógł panu udzielić lekarz operujący, gdyż to on wie dokładnie jaki był Pana stan przed operacją i dokładnie jaki był zakres zabiegu.