Możliwość zajścia w ciążę podczas stosunku z wytryskiem na zewnątrz w ostatni dzień okresu

Witam, Czy możliwe jest zajście w ciąże jeżeli kochaliśmy się, a do wytrysku doszło na zewnątrz, lecz część spermy wyleciała z prezerwatywy na moje pośladki i spłynęła( nie wiem czy również na moje narządy czy tylko na nogi)? Stosunek odbył się w prawdopodobnie ostatni dzień okresu (od rozpoczęcia miesiączki było 6 dni), okres mam zazwyczaj regularnie co 28 dni, w poprzednim miesiącu gdzie miałam dużo stresu cykl trwał dużo ponad 30 dni. Dziękuje za odp. Pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik będzie wiarygodny po około 14 dniach od stosunku.