Możliwość zapłodnienia po stosunku w dni niepłodne

Witam, chciałabym się spytać czy jeśli uprawialam seks z partnerem w najprawdopodobniej dni nieplodne to jest możliwość ciąży? Nie doszło do wytrysku, zabezpieczalismy się prezerwatywa. Niestety pękła z boku w chwili gdy partner włożył penisa nie więcej niż za żołądź, nie doszło do wytrysku partnera oraz reszta śluzu partnera została w prezerwatywie w specjalnym zbiorniczku. Jakie są szanse na ciążę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku gdy zawodzi stosowana antykoncepcja istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.