Możliwość zarażenia dziecka boreliozą w czasie ciąży

Mam 30 lat. Dwa lata temu zgłosiłam się do lekarza rodzinnego, ponieważ zauważyłam pod kolanem rumień. Lekarz zapisał antybiotyk, którego w sumie i tak nie wzięłam, gdyż karmiłam piersią, a rumień w końcu sam zniknął. Od kwietnia tego roku zaczęłam odczuwać ból stóp. Palce zaczęły mi puchnąć. Po zrobionych badaniach okazało się że mam boleriozę. W okresie mojej niewiedzy urodziłam drugą córkę i ją równięż karmiłam piersią czy one mogą być zarażone tą chorobą-

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O możliwości zakażenia dziecka sugeruję porozmawiać ze specjalistą chorób zakaźnych.