Możliwość zaszczepienia dziecka na każdą chorobę z osobna

Witam. Mam 2 miesięczną córkę i już powinnam ją zaszczepić, bardzo się tego boję i nie wiem jaką szczepionkę wybrać tyle się teraz słyszy ze szczepionki zawierają rtęć i mają dużo skutków ubocznych. Szczegolnie te szczepionki 5 i 6 w 1 Chciałbym bym zapytać czy istnieje możliwość szczepienia dziecka na każdą z tych chorób z osobna i czy takie szczepionki są dostepne na polskim rynku

Renata GrzechociĹska

Witam.
Szczepienia skojarzone, czyli właśnie 5,6 w 1 są szczepieniami zalecanymi, tzn. że można je wykonać jeśli nie chce się szczepić dziecka właśnie osobno przeciw każdej chorobie czyli sposobem szczepień obowiązkowych. Szczegółowych informacji udzieli Pani pediatra zajmujący się dzieckiem.
Pozdrawiam