Możliwość zbadania stanu organizmu u 25-latka pracującego w zakładzie zajmującym się produkcją kosmetyków

Witam, jestem 25 letnim mężczyzną. Prze okres około 2 lat pracowałem w zakładzie zajmującym sie produkcja kosmetyków. Odpowiadałem za odważanie surowców potrzebnych do produkcji kosmetyków(kwasy, zasady, konserwanty, pigmenty itp.) Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość dokładnego zbadania stanu mojego organizmu. I sprawdzenie czy te substancje miały na niego wpływ. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to jakie badania powinienem wykonać?

Aleksander Ropielewski

Niestety nie jest to możliwe. Jedyne czym dysponujemy to badania krwi i zwiększona czujność onkologiczna, tzn. wykonywanie regularnie badań profilaktycznych tzn: kolonoskopii, gastroskopii, PSA, RTG płuc. Może Pan skontaktować się z onkologiem, który oceni w zależności od czynników toksycznych z którymi Pan miał styczność dopasuje lepszy profil badań.