MR głowy bez kontrastu

Mr głowy bez kontrastu Witam, mam do Was pytanie, a mianowicie; moja mama miała robiony Rezonans Magnetyczny bez kontrastu -opis badania: Drobna 6x2,5mm jamka malacyjna do tyłu od wzgórza prawego.Pojedyńcze niecharakterystyczne ognisko nieprawidłowego sygnału,podkorowo śr 2,5mm,w płacie czołowym prawym.poza tym struktury mózgowe bez zmian ,bez ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego.Układ komorowy nieposzerzony,bez cec modelowania i ucisku. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wynik badania należy skonfrontować z obrazem klinicznym, dlatego konieczna jest wizyta u neurologa, Jama malacyjna może powstać po przebytym udarze.
Pozdrawiam