MR kręgosłupa 25-letniej osoby
Chciałem się dowiedzieć czy przedstawiony poniżej opis (MR) zmian w kręgosłupie może być przyczyną silnych dolegliwości bólowych uniemożliwiających normalne poruszanie się. Przestrzeń L5-S1 nieznacznie zwężona z obwodową wypukliną krążka międzykręgowego (do 3mm) bez ucisku struktur nerwowych.Widoczna nasilona sklerotyzacja w sąsiedztwie powierzchni stawowych lewego stawu krzyż-biodr. Ból dolnego odcinka kręgosłupa,sztywność oraz ból w okolicach bioder/pośladków promieniujący do nóg.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik nie przedstawia ucisku na sukurs nerwowe. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu lekarskim oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można coś więcej powiedzieć.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych !!!!!
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda.