Wynik badania MR kręgosłupa szyjnego u 32-latki

Badanie MR kr. szyjnego wykonane w przekr. strzałkowych i poprzecznych uwidoczniło spłycenie lordozy szyjnej,cechy częściowego odwodnienia i przedniego uwypuklenia krążków międzykręgowych, głównie w odcinku C5-C7 kręgosłupa.Widoczne są w odcinku C2-C7 kręgosłupa wypukliny tylne centralne do ok. 2,5-3,5m(największe na poziomie C5/6, C6/7), które lateralizacją na stronę bardziej prawą, modelują worek oponowy, szerokość kanału kręgowego wynosi do ok. 10,5-13,5mm.Zmian ogniskowych nie stwierdzam.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem dobranym indywidualnie do pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty