Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o opinię na temat wyniku MR kręgosłupa szyjnego

witam,proszę o opinie wyniku MR kręgosłupa szyjnego. "zniesiona lordoza, niewielka kifoza w pozycji badania. Trzony o prawidłowej wysokości, bez obrzęku szpiku. Częściowa dehydratacja krążków międzykręgowych C2-C3 i C3-C4. Na poziomach C3-C4, C4-C5, C5-C6 i C6-C7 niewielkie uwypuklenia krążków miedzykręgowych modelujące worek oponowy. Rezerwa płynowa zmniejszona na poziomie kifozy" czy ten wynik może wskazywać na przyczynę moim dolegliwości z zawrotami głowy, uczuciem jakby bycia pijanym?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące zawrotów głowy niezbędna jest znajomość charakteru zawrotów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą z kolei powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów, w tym również zawroty głowy
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy