Badanie MR kręgosłupa szyjnego i spłycenie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego
Kobieta , 43 lata , Torzym BADANIE MR KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO SPŁYCENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY ODCINKA SZYJNEGO. KRĄZKI MIEDZ. ZWEZONE I O NISKIM SYGNALE W OBRAZACH T2 ZALEŻNYCH CO ODPOWIADA ZMIANOM DEHYDRACYJNYM. OSTEOFITY NA KRAWĘDZIACH TRZONÓW KRĘGÓW C4, C5 C6 C7 . NA PRZEKROJACH OSIOWYCH , NA POZIOMACH C4 C5 C6 C7 , OSTEOFITY I WYPUKLENIA KRĄŻKÓW DO KANAŁU KRĘGOWEGO POWODUJĄ BEZWZGLĘDNĄ CIASNOTĘ KRĘGOWĄ , O WYM. A-P 8MM , 8MM, 9MM NA POZIOMIE C6 C7 W PRAWYM OTWORZE MIEDZYKR. WIDOCZNA JEST ZMIANA

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Niestety opis nie skończony, proszę końiecznie udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie.
Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup,tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne