MR mózgu 50-latki

Badanie MR ,SE obr.T1,FRFSE obr.T2 FLAIRiDWI-EPI w płaszcz.czoł.strzałiskroń Cechy nieznacznego zaniku korowego okolic czoł.iskroń. W istocie białej obu okolic czołowych w warstwach nakomorowych widocz poj.drobne 0,2-0,3cm ogniska hiperintensywne wobrazachT2isekwencjiFLAIR,zlokalizowano podkorowo o charakterze przebytych zmian naczyniopochodnych.Bad. MR wykazujeobraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkow. w gr.normy.Hipolpazja pr. zatoki czołowej.Zm.zap./pozal w komór.wyrostkasutk

Opis badania nie budzi niepokoju."Zmiany naczyniopochodne" również,ponieważ są pojedyńcze i drobne.Opisano rónież "hipoplazję",czyli słabiej wykształconą zatokę czołową prawą-to sprawa wrodzona.Ewentualnie zleciłbym jeszcze badanie układu krzepnięcia,profil lipidowy,poziom homocysteiny ,jesli chodzi o zmiany naczyniopochodne