MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa u 34-latki

MR ODC.LĘDZWIOWEGO KRĘGOS.spłycona fizjologiczna lordoza.Krążki międzykręgowe L5-S1i w mniejszym stopniu L4-L5 mająą uszkodzoną strukturę,widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2jako wyraz ich odwodnienia.Wysokość k.m.L5-S1 i wmniejszym stopniu L4-L5 jest obniżona.Wypukliny tylne dokanałowe,centralno-lewostronna k.m.L4-L5i centralno-dwustronna k.m. L5-S1 UCISKAJĄ WOREK OPONY TWARDEJ i tkankę tłuszczową wewnątrzkanałową.Modelowane są korzenie:lewy L4i oba L5. Modelowane są korzenie:lewy L4i oba L5.Szerokość kanału kręgowego w odcinku lędzwiowym jest ok.dolnej granicy normy;odcinkowo poniżej normy.Drobne nawarstwienia kostne na sąsiadujących tylnych krawędziach trzonów kręgów L5-S1wpuklają się do kanału kręgowego i do otworów międzykręgowych.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty