Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym , z rotacją i pogłębienie lordozy. Guzki Schmorla blaszek granicznych trzonów , przejścia piersiowo-lędźwiowego. Odwodnienie k.m. o różnym stopniu zaawansowania. Uwypuklenie pierścienia włóknistego k.m. L1-L2 , bez istotnych cech ucisku. Wypuklina centralno-lewoboczna k.m. L3-L4 oraz centralna k.m. L4-L5 , modeluje worek opony twardej. Wypuklina centralna k.m. L5-S1 ( AP- 4,5 mm.), uciska worek opony twardej ,zwęża zachyłki boczne. Ka

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog albo ortopeda.