Interpretacja MRI kręgosłupa lędźwiowego

Prosze o interpretacje MRI.Fizjologiczna lordoza lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wysokość trzonów w normie. Cechy odwodnienia k.m. L4-L5 , L5-S1. Niewielka wypuklina centralna k.m. L4-L5 , uciska worek opony twardej. Ogniska zagęszczenia utkania kostnego ( 6 x 18 mm.) w zakresie łuku kręgu S1 po stronie prawej. Kanał kręgowy w odcinku lędźwiowym jest prawidłowej szerokości , bez zmian ogniskowych. Stożek rdzenia w normie. Włókniak podskórny ( 11 mm.) na poziomie kręgu L1 , po stronie prawej

Magdalena StusiĹska

Witaj.
Wynik Twojego badania mówi, że jeden z krążków międzykręgowych tworzy niewielką przepuklinę do kanału kręgowego (w którym znajduje się rdzeń kręgowy). W chwili obecnej taki stan wymaga odpowiedniej rehabilitacji, ponieważ ucisk może powodować ból.