Mroczki przed oczami po uderzeniu w głowę

Witam. Jakieś 2 tygodnie temu uderzyłam się w tył głowy,nie straciłam przytomności,niby wszystko było ok. Nabiłam sobie tylko siniaka. Ale po dwóch dniach zaczęły pojawiać się mroczki które trwają do dziś,głowa z tylu troszkę pobolewa,martwią mnie jedynie te mroczki,co powinnam z tym zrobić??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani zgłosić do neurologa. Niezbędne jest przeprowadzenie badania klinicznego.
Niestety do tego specjalisty wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego,a terminy planowych konsultacji są dość odległe (najczęściej kilka miesięcy).
Lekarz rodzinny także może wykonać podstawowe badanie neurologiczne i zbadać najważniejsze odruchy.
Jeśli jednak objawy się nasilą sugeruję wykonać konsultację prywatnie, by nie opóźniać ewentualnego leczenia.
Do czasu wizyty lekarskiej powinna Pani prowadzić oszczędzający tryb życia, dużo odpoczywać i dobrze się wysypiać.

Witam.
Proponuję zgłosić się do lekarza okulisty i neurologa i w zależności od aktualnego stanu zdrowia będzie miała Pani zlecone dodatkowe badania.
Pozdrawiam