Czy są konieczne jakieś badania po uderzeniu w głowę?

Dnia 18.01.19 spadła mi zgrzewka coli od strony zakrętek na głowę. Podejrzewam, że mogłam mieć mały wstrząs mózgu, aczkolwiek nie straciłam przytomności. Ponieważ po godzinie od zdarzenia dostałam mdłości i zawroty głowy. Czułam się jakbym była w tunelu. Po powrocie do domu został tylko ból głowy i rozkojarzenie. Następnego dnia jak poszłam do pracy ból się strasznie nasilił przez hałasy. Na dole głowa mi drętwiała, trochę wyżej czułam strasznie ciśnienie jakby miała ona wybuchnąć do tego znowu doszły mdłości. Teraz jest już dobrze tylko minimalnie boli guz którego sobie nabiłam. Chciałabym się dowiedzieć czy konieczne są jakieś badania.

Doznane 4 dni temu stłuczenie głowy nie było wstrząśnieniem mózgu, skoro nie doszło w wyniku urazu do utraty przytomności. Dolegliwości, które wystąpiły po wypadku wskazują na celowość pilnego skorzystania z konsultacji specjalisty neurologa, który przeprowadzi w gabinecie konieczne badanie podmiotowe i przedmiotowe. O ile w trakcie tego badania neurolog stwierdzi u Pani obecność tzw. objawów ogniskowych lub oponowych, to z pewnością skieruje Panią w trybie pilnym na badanie TK głowy bez kontrastu. Guz na głowie jest spowodowany krwiakiem podskórnym i wchłonie się, nawet bez leczenia. Natomiast w ramach wspomnianej konsultacji należałoby dodatkowo ocenić stan Pani kręgosłupa szyjnego, ponieważ mechanizm uderzenia jakiego Pani doznała 4 dni temu mógł mieć pośredni wpływ na struktury szyi. Aby zapobiec prawdopodobieństwu pojawienia się w przyszłości dolegliwości ze strony górnego odcinka kręgosłupa, badający Panią specjalista neurolog oceni, czy poza ewentualnym badaniem głowy tomografią komputerową nie należałoby także radiologicznie sprawdzić odcinek szyjny kręgosłupa z pograniczem czaszki. Rozważa się wówczas, w zależności od ustaleń dokonanych podczas badania w gabinecie neurologicznym, czy konieczne jest któreś z badań: MR, TK lub RTG w 2 projekcjach odcinka szyjnego kręgosłupa.