Mroczki w polu widzenia i badanie TK

Witam Okulista wysłał mnie na TK głowy z powodu mroczków w polu widzenia Z tego samego powodu w 2009 miałam robiony MR i wówczas nic nie wyszło Teraz mój wynik jest taki Podkorowo na sklepistosci lewej półkuli mózgu drobne hypodensyjne niewzmacniajace sie ognisko najpewniej naczyniopochodne przebyte lub nieco szersza przestrzen Virchow- Robin Poza tym bez innych zmian Układ komorowy i zbiorniki podstawy w normie Prosze o interpretacje bo mama zmarla na udar mózgu i boje sie strasznie

Należałoby wyjaśnić charakter zmiany opisywanej w badaniu TK a więc wykonać badanie MRI. Zmiana nie wydaje się niepokojąca.
Poszerzona przestrzeń Virchova-Robina jest to wariant anatomiczny.
Jeżeli natomiast jest to zmiana naczyniopochodna to wymagałaby ewentualnie diagnostyki internistycznej celem poszukiwania przyczyny.
Może też być tak ,że nie jest to nowa zmiana tylko na poprzednim rezonansie nie została uchwycona. Zasadą MRI jest "cięcie mózgu" na warstwy np. co 1 cm i jeśli zmiana jest niewielka to mogła umiejscowić się pomiędzy skanami/ warstwami i być niewidoczna.