Mrowienie kończyn przy polineuropatii alkoholowej

Jestem niepijącym alkoholikiem,nie pije już od 4 lat ale pozostała mi polineuropatia i mam pytanie,cały czas mam mrowienie w kończynach dolnych,nogi mam ciężkie jak by były z ołowiu szybko się męczą podczas zwykłego chodzenia mam 40 lat,czy ta choroba w końcu całkowicie ustąpi czy będę męczyć się do końca życia.Dziękuje
40 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Podstawą terapii polineuropatii alkoholowej jest zaprzestanie przyjmowania tej substancji. Tylko takie postępowanie może dać gwarancję wyleczenia. ( to już ma Pan za sobą) Ważnym aspektem jest również stosowanie diety wysokowartościowej i zawierającej wszystkie niezbędne dla funkcjonowania organizmu składniki pokarmowe (przede wszystkim witaminy z grupy B). Możliwa jest także podaż witamin w formie suplementów. Odpowiednia dieta jest istotna nie tylko z powodu wyniszczenia organizmu, ale również z powodu współistnienia nieżytu żołądka u osób nadużywających alkohol, co wiąże się z gorszym wchłanianiem witamin. Poprawa następuje zwykle po kilku miesiącach kuracji. Warto także wykonać kontrolne badanie kręgosłupa czy aby mrowienie nie jest wynikiem ucisku na worek oponowy lub rdzeń kręgowy.

0

Szanowny Panie, Gratuluję 4 lat abstynencji! Niestety powikłania poalkoholowe w postaci podrażnienia żołądka, wątroby, zaburzeń wchłąniania witamin, niedoborów witamin i aminokwasów, prawdopodobnie wywołały trwałe uszkodzenia w nerwach obwodowych, w układzie nerwowym centralnym i obwodowym. Czy pali Pan papierosy , ? Nikotynizm może powodować zaburzenia niedokrwienne, zwłaszcza w kończynach. Może występują też inne schorzenia? Jak z nastrojem? Tryb życia, praca, odżywianie?
Ważny kontakt z Lekarzem ogólnym i z Neurologiem, którzy zalecą niezbędne badania dodatkowe krwi, naczyń, a może też nerwów /EMG/ .
W Poradni AA może Pan liczyć na wsparcie Lekarzy i Psychologów.
Powodzenia w leczeniu!

0

na pewno przy abstynencji będzie dalsza poprawa na ile to zależy
jakie są ubytki neurologiczne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty