Mrowienie w IV i V palcu lewej ręki

Witam serdecznie. Mam problem z mrowieniem w IV i V palcu lewej reki. Zakladam, ze to przez zbyt dlugie opieranie sie na lokciu siedzac przed komputerem oraz mozliwe, ze spanie na rece. Nie odczuwam zadnego bolu w lokciu ani palcach tylko to denerwujace mrowienie, ktore utrzymuje sie od klilku dni. Sprawnosc ruchowa jest bez zmian oraz czucie normalne. W jaki sposob sie tego pozbyc? Pozdrawiam Michal

Drętwienie IV i V palca wynika najczęściej z ucisku/uszkodzenia nerwu łokciowego. Nerw może by uciśnięty w 2 miejscach w okolicy łokcia lub nadgarstka. Warto zrobić badanie EMG, by sprawdzić co się dzieje i w którym miejscu, można też wykonać badanie usg tych okolic.