Co powoduje mrowienie w palcach u dłoni?

Witam Mam problem z palcami u rąk. W prawej dłoni przy wyprostowanych palcach nie mogę dołączyć małego oraz jego sąsiada do pozostałych palców. A w lewej ręce w dwóch ostatnich palcach czuję mrowienie. Wszystko przez długie dystanse na rowerze (120km.) Jak to wyleczyć? Pozdrawiam

Proponuję wykonać badanie EMG nerwu łokciowego i ew USG w drugiej kolejności. Jeśli potwierdzi się ucisk nerwu na poziomie łokcia to zapewne skończy się operacją