Mrowienie w nodze i ból biodra oraz pachwiny

1.Mam czasami dziwne mrowienie w nodze-uczucie marznącej nogi. Jakby żyły nie przepuszczały krwi,jakby robiły mi sie zatory w żyłach. 2.Bardz bolą mnie biodra. 3.Bywa że dość długo utrzymuje się ból w pachwinie przy czy mam problem np.wsiąść do samochodu,zrobić lekki rozkrok. Nie mam pojęcia skąd te dolegliwośći. Proszę o poradę Agnieszka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wymagają dokładniejszej diagnostyki. Mrowienie kończyn dolnych może mieć podłoże naczyniowe lub neurologiczne. Warto byłoby zatem wykonać USG doppler naczyń kończyn dolnych oraz ewentualnie RTG kręgosłupa. W celu oceny bioder proszę natomiast udać się do specjalisty ortopedy, który przede wszystkim Panią zbada. Być może konieczne będzie także wykonanie badań obrazowych. Powyższe działania pozwolą ustalić przyczynę Pani dolegliwości, co umożliwi rozpoczęcie leczenia.