Mrowienie w obrębie stłuczonej nogi

Co oznacza leciutkie mrowienie w stluczonej stopie (kostka)? Nie jest to typowe cierpniecie nogi tylko bezbolesne, malo odczuwalne mrowienie. Wystepuje bardzo czesto, nawet gdy trzymam noge w gorze. Stluczenie od 4 dni, nadal opuchlizna, bez gipsu. Czy to cos niepokojacego?

Szanowana Pani, raczej nie.
Jednak jeżeli jest obrzęk w zakresie stawu skokowego należy zastosować kompresjoterapię (np. bandaż elastyczny) przy ograniczeniu chodzenia oraz częstej elewacji kończyny po urazie.
Bez zbadania Pani trudno jest udzielać precyzyjnych porad dotyczących leczenia.
W przypadku wątpliwości sugeruję konsultację u ortopedy. Pozdrawiam