Mrużenie oczu 7-miesięcznego dziecka

mojemu 7 miesięcznemu synkowi w ciągu dnia zdarza się że tak jakby mrużyć, czy zamykać prawe oczko (tak jakby "puszczał oczko"). Co to może oznaczać? Czy to powód do niepokoju? dodam że od urodzenia maluszek ma lekko opadniętą powiekę u tego oka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, moze to byc wynikiem jeszcze nie pełnego rozwoju układu nerwowego i raczej nie ma powodów do ńiepokoju. Gdyby taki objaw utrzymywał sie znacznie dłużej to zalecam wizyte u neurologa dziecięcego. Pozdrawiam