Nierówne oczy u 4-miesięcznego dziecka

Dzień dobry. Niepokoi mnie mniejsze oczko u mojej 4 miesięcznej córki. Stan taki obserwuję od 2 miesiąca życia. Oczko zaropiało wtedy tylko raz, od tamtej pory nie zauważyłam ani ropy, ani łzawienia. Natomiast jest od tamtej chwili mniejsze. Kiedy córka zasypia to to oczko zamyka się pierwsze, kiedy jest zmęczona jest jeszcze mniejsze. USG przezciemiączkowe nie pokazało niepokojących zmian. Na około jest więcej skóry, jakby lekki obrzęk. Jaka może być przyczyna? Czy oczka się jeszcze wyrównają?

Trudno mi odpowiadać na takie pytania nie widząc pacjenta. O tym czy wszystko jest w porządku czy jednak dzieje się coś nieprawidłowego powinien decydować pediatra prowadzący. W razie wątpliwości trzeba w tej sprawie skonsultować się z okulistą dziecięcym.