Co może znaczyć katar i ropiejące oczy u dziecka?

Witam. Dziecko ma 9 miesięcy . Od 3 dni katarek . Wczoraj był szczepiony i po szczepieniu pojawiła się ropa w oczkach i temperatura. Dziś rano oczka zaklejone ropa , temp. 37.9 i katar lejący . Co to może być ?

Proponowałabym oczy przemywać wodą ciepłą i watką, ew. krople z antybiotykiem - możliwa infekcja bakteryjna spojówek, ale to musiałby rozpoznać pediatra / okulista na wizycie, Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.