Ropiejące oczy - jak z nimi postępować?

Witam, mam pytanie w sprawie ropiejących oczu. Na tzw. spojówkach gromadzi się ropa, która później tak jakby się kruszy i właśnie wtedy powstają czerwone oczy, a ropa bierze się z oka w postaci łez. Gdy rano się obudzę, mam załzawione całe oczy oraz spojówki, górną i dolną, wtedy po jakimś czasie zasycha to i mam taką ropę na tych spojówkach, a gdy przemyję ciepłą wodą, tak z 1 min mycia, to ropiejące oczy przechodzą i zostają już tylko praktycznie spojówki czerwone jak krew. Prosiłbym o pomoc, byłem u lekarzy oraz okulistów, przepisywali maści do oka oraz spojówki, mam to od urodzenia praktycznie. Proszę o szybką odpowiedź, co zażyć oraz jak się pozbyć ropiejących oczu? Czy jest na to jakiś skuteczny lek? Nie chcę już bagatelizowac tego problemu, za bardzo mnie on męczy... :( Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Zaczerwienie spojówek, najbardziej nasilone obwodowo i pojawiająca się ropa świadczą najprawdopodobniej o bakteryjnym zapaleniu spojówek i wymaga to zastosowania miejscowo do oczu antybiotyków.
Jest to jednak schorzenie, które właściwie leczone zwykle nie powoduje powikłań. Jeżeli jednak często ma Pan wrażenie, jakby coś Panu wpadło do oka, to może warto sprawdzić, czy te dolegliwości nie mają podłoża alergicznego. Najlepiej oceni to lekarz okulista.
Jako działanie objawowe, ropiejące oczy można przemywać wywarem z kory dębu lub rumianku.