Bóle powiek przy mrużeniu oczu

Trzy dni temu bolała mnie prawa dolna powieka. Ale jedynie przy mrużeniu oczu, to znaczy praktycznie cały czas, jednakże gdy zamykałam samo jedno oko, ból ten nie pojawiał się. Bólem jest jakby kłucie, czasem drętwienie. Dzisiaj jednak zaczeła mnie bolec prawa powieka u tego samego oka. Ból jest podobny jednak występuje on ciągle, nawet przy otwartym oku. Gdy mam wilgotne oczy wtedy ból ustępuje, jednak tylko chwilowo. Nie wiem co to jest, ani czego są to objawy. Proszę o pomoc

Witam. Opisane objawy prawdopodobnie są wynikiem tzw. zespołu suchego oka. Proszę spróbować aplikować jeden z dostępnych w aptece bez recepty preparatów sztucznych łez.