Bóle oka przy wysilonym patrzeniu się

Witam od dwóch tygodni boli mnie sporadycznie oko( tak jakby oczodół) najczesciej boli mnie na wieczór, zaboli mnie rownież jak popatrzeć sie na inne światło intensywne np niebieskie lub promienie słoneczne ale tylko kal zachodzą np w południe moge śmiało sie patrzeć i nic mnie nie boli, muszę wspomnieć ze prawie cały dzień siedzę przed tabletem i telefonem (taka praca ). Co to dokładnie może być ? Może jakieś zapalenie lub suche oko, prosZe o poradę, czy mam kupić sobie jakieś krople ??

Witam. Opisane objawy mogą pojawić się m.in. w przebiegu zespołu suchego oka jak i napadach migreny czy wzmożonego ciśnienia wewnątrzgałkowego (jaskry). Może Pani/Pan spróbować wspomóc się dostępnymi w aptekach bez recepty preparatami sztucznych łez. Jeśli jednak nie przyniosą one znaczącej poprawy proszę skonsultować się z okulistą.