Myśl o zostaniu dawcą przy wirusowym zapaleniu wątroby typu B

Witam jestem nosicielką wirusa typu b wątroby zostałam zarażona gdy miałam 2latka podczas szczepień w przychodni ,czytałam nie raz o tym jak zostać dawcą chciałabym pomóc komuś może gdzieś jest ktoś kto ma podobną chorobę i potrzebuje pomocy proszę o odpowiedź czy z moim wirusem załapuje się do grona dawców ,z góry dziękuje i pozdrawiam Magda SZ

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety zakażenie HBV eliminuje Panią jako potencjalnego dawcę szpiku i krwi, gdyż istnieje ryzyko transmisji zakażenia na potencjalnego biorcę.