Na co mogą wskazywać następujące wychylenia poza normę u 8-miesięcznego dziecka?

Witam, na co mogą wskazywać następujące wychylenia poza normę u 8 miesięcznego dziecka? Dzień przed badaniem zostało zaszczepione na żółtaczkę. MCHC 32.7 g/dl (norma 33.0-36.6) Płytki krwi 609 tys/ul (norma 200-550) PCT 0.6% (norma 0.2-0.6) AST (ICD-9: l19) 47 U/l (norma 0-30) Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Nie radzę na przyszłość robić badań bezpośrednio po szczepieniu. Z przedstawionych badań jedynie AST i płytki krwi są niepokojące, pozostałe wyniki są ok. Trudno na podstawie pojedynczych parametrów, bez podstawowych informacji o dziecku i bez badania dziecka ocenić co może być przyczyną nieprawidłowości. Proszę powtórzyć badania za kilka dni i udać się do pediatry.