O czym świadczą następujące zawyżone parametry w wynikach miesięcznego dziecka?

O czym świadczą następujące zawyżone parametry w wynikach miesięcznego dziecka? MCH 31,1 pg MCHC 35,3 g/dl płytki krwi 492 tys/ul PCT 0,5 % Monocyty 1,80 tys/ul Monocyty 18,10 %

Lek. Bartosz Szarawarski

Nie są to w żaden sposób specyficzne wyniki sugerujące chorobę. W okresie noworodkowym normy są inne niż te, które najczęściej umieszczone w przedziałach normy w wynikach. Należy je ZANALIZOWAĆ W KONTEKŚCIE OBJAWÓW. Co do wyników morfologii nie miałbym zastrzeżeń, natomiast podwyższony odsetek monocytów może wiązać się choćby z łagodną infekcją wirusową.