Na co należy zwrócić uwagę sprawdzając krew w kale?

Witam mam pytanie odnośnie krwi w kale. Jak ona wygląda, jaką ma konsystencje i czy jest ona w kawałku który przypomina np.Niestrawioną resztkę jedzenia? Dodatkowo zapytam o krew w stolcu przy raku jelita grubego jak ona wyglada na co należy zwrócić uwagę przy oglądaniu stolca. Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

Wszystko zależy od tego, w którym odcinku przewodu pokarmowego obecne jest źródło krwawienia. Czarne, smoliste stolce świadczą o krwawieniu z przełyku i żołądka, ew. dwunastnicy. Krwawienie z jelita grubego najczęściej objawia się obecnością świeżej krwi w kale (jasnoczerwona świadczy zwykle o ognisku krwawienia w odbytnicy i esicy).