Na co wskazuje opis po badaniu MR głowy bez podania kontrastu?

Przedstawiam opis po badaniu MR głowy bez podania kontrastu. Podkorowo w obrębie lewego zakrętu nadbrzeżnego obszar owalny płynowy z wąskim pasmem hiperintensywnym wokół w sekwencjach Flair. Obraz niejednoznaczny- jama porencefaliczna z cechami gilozy wokół? dysplazja korowa Taylora? nie można wykluczyć zmiany guzowej w szczególności o cechach DNET. Ognisk ograniczenia dyfuzjii nie uwidoczniono. W sekwencji SWI nie uwidoczniono ubytków sugnału suherujących obecność złogów hemosyderyny. Po za tym struktury mózgowe bez widocznych innych zmian ogniskowych patologicznych. Wnioski, zmiana ogniskowo lewego płata ciemienowego do dalszej diagnostyki. Moje pytanie dotyczny rozpoznania jako DNET, czy taki opis może wskazywać na coś innego ponieważ u osoby u której przeprowadzono badania nigdy nie występowała padaczka.

Lek. Michał Lenard

Tak, opis badania może wskazywać na inny charakter zmiany, jednak w celu postawienia pewnego rozpoznania konieczna jest dalsza diagnostyka. Wynik badania wraz z opisem powinien ocenić lekarz, który je zlecił. On zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!