Na co wskazuje taki opis gastroskopii u 41-latki?

Dzień dobry, wczoraj miałam gastroskopie. Zrobiłam ją profilaktycznie i zaniepokoiło mnie zdanie:” w zakresie trzonu uwypuklenie błony śluzowej”Lekarz zlecił TK ale nie pobrał wycinka. Proszę o informację co to może oznaczać? Czy to musi oznaczać coś groźnego?
KOBIETA, 41 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

uwypuklenie błony śluzowej w trzonie żołądka, o którym Pani wspomniała, może mieć kilka przyczyn i nie zawsze oznacza coś groźnego. Uwypuklenia te mogą być spowodowane przez polipy, zmiany zapalne, czy też inne, bardziej błahe przyczyny jak np. zmiany naczyniowe.

Tomografia komputerowa, na którą została Pani skierowana, to badanie obrazowe, które pozwoli lekarzom na dokładniejsze zobaczenie struktury żołądka i otaczających go tkanek. Może to pomóc w ustaleniu, czy uwypuklenie ma charakter łagodny, czy też jest coś, co wymaga dalszej diagnostyki lub leczenia.

Brak pobrania wycinka podczas gastroskopii nie jest nietypowy, zwłaszcza jeśli lekarz uznał, że obraz endoskopowy nie wskazuje jednoznacznie na potrzebę takiego działania.

Zalecamy kontynuacje diagnostyki i dalszą współpracę z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/polipy-przewodu-pokarmowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.