Jak ocenić taki opis gastroskopii u 61-latki?

Dzień dobry. Jestem po gastroskopii. Opis jest następujący: Trzon: polipy Elsnera. (K31.7) W badanym materiale obecny fragment błony śluzowej części odźwiernikowej żołądka w stanie przewlekłego zapalenia. Nie stwierdza się bakterii odpowiadających Helicobacter pylori. Antrum: fragmenty błony śluzowej żołądka w stanie przewlekłego zapalenia. Nie stwierdza się bakterii odpowiadających Helicobacter pylori. Co oznacza taki opis? Czy są powody do niepokoju?

Z opisu wynika, że cierpi Pani na przewlekłe zapalenie żołądka. Leczenie opiera się na stosowaniu leków z grupy inhibitorów pompy protonowej i wyeliminowaniu z diety produktów, które nasilają dolegliwości. Wynik badania należy skonsultować z lekarzem, który Panią skierował do pracowni diagnostycznej.