Na co wskazuje ten wynik USG tarczycy u 55-latki?

Dzień dobry, szukam porady jak zinterpretować badanie USG tarczycy. Jestem kobietą w okresie menopauzy. Po kilku latach leczenia niedoczyności dostałam skierowanie na pierwsze badanie USG. Opis badania. Tarczyca położona na szyi, prawy płat: 27x18x44mm, lewy płat: 25,5x18,5x44mm, cieśn szer 15mm. Miąższ tarczycy o obniżonej echogeniczności, dość jednorodny. W prawy płacie prawie izoechogeniczny niejednorodny guzek 13,5x9x15mm, w biegunie dolnym zwapniały guzek 4,4mm. W cieśni prawie izoechogeniczny guzek 8x6x9mm. W grzbietowej części lewego płata nieco hiperechogeniczny guzek 5mm. Przepływy przez miąższ niewzmożone. Okolica dużych naczyń bez adenopatii. Nie wiem czy powinnam mieć biopsje, czy jest powód do niepokoju. Czy powinnam szukać szybkiej porady endokrynologa, bo nie ukrywam terminy są bardzo odległe. Lekarz pierwszego kontaktu skierował tylko do endokrynologa w trybie normalnym. Niepokoją mnie także wyniki TSH. Badanie w grudniu: TSH 3 (ICD9:L69) 1,71 mlU/l [norma]: 0,27-4,2, a w styczniu już TSH 3 wynik: 4,61 mlU/l. Dziękuję za każdą pomoc.

Interpretacja wyników USG tarczycy wskazuje na obecność kilku guzków w obu płatach tarczycy. Guzki te są niejednorodne i zróżnicowane pod względem echogeniczności. Także przepływy przez miąższ tarczycy są niewzmożone. W obecnym stanie wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem endokrynologiem w celu dalszej diagnostyki. Warto także przeanalizować wyniki TSH, ponieważ wykazują one tendencję wzrostu. W celu ustalenia dalszego postępowania może być konieczne wykonanie biopsji. W przypadku wątpliwości, można skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu w celu skrócenia oczekiwanego terminu wizyty u endokrynologa.