Na czym polega asymetria ułożeniowa tułowia i kończyn dolnych?

WItam, Na czym polega klasyczna asymetria ułożeniowa tułowia i konczyn dolnych ? Mowi sie iż dziecko ma problemy z napieciem miesniowym jesli wygnia sie w litere C...czy chodzi o to ze wygina sie leżąc na boku i przybliza glowe w kierunku nóg ? Czy moze lezac na plecach odgina sie siagnac glowe w kierunku posladkow ? A moze lezac na plecach w plaszczznie łózka przybliza glowe do kotregos z barkow, a barkiem stara sie przyblizyc do nogi ?

Renata GrzechociĹska

" Oś długa" dziecka układa się w literkę C. Nastepuje przybliżenie główki do jednego barku, odginanie się do tyłu w jedną stronę, przy leżeniu na brzyszku nierównomierne obciążenie jednej ze stron ciała.