Co oznacza wynik badania po skręceniu kręgosłupa?

Skręcenie kręgosłupa szyjnego. Minęły 3 miesiące wciąż mam sztywne barki, przy dłuższych czynnościach mrowienia prawej ręki, problemy z ruszaniem głową. Zdarzają się mocne bóle głowy i wymioty. Proszę o interpretację wyników rezonansu. Co mi dokładnie dolega jak leczyć i przez jaki czas. MR odcinka C kregosłupa, sekwencje FSE obrazy T1-, T2-zal, T2-tirm w dwóch płaszczyznach; artefakty -lordoza szyjna zniesiona, z kyfotycznym ustawieniem C2-C4 oraz nierównym obrysem linii kregowej tylnej na poziomie C2/C3- zeslizg przedni? ocena struktury kostnej w badaniu TK, z rekonstrukcja 3D -krazki m-k odcinka szyjnego C2-3, C3-4 z czesciowa dehydratacja; ocena krazków m-k C2-3, C3-4 w płaszczyznie osiowej- niemozliwa z powodu artefaktów -drobna tylna wypuklina krazka m-k C4-5 z modelacja worka oponowego; redukcja przedniej rezerwy płynowej kanału kregowego i zaznaczonym przewezeniem otworów m-k -drobna tylna wypuklina krazka m-k C5-6 z modelacja worka oponowego i zaznaczonym przewezeniem otworów m-k -rdzen kregowy bez widocznych zmian ogniskowych.

Objawy które Pani posiada, są typowymi objawami pourazowymi - uraz komunikacyny typu -"smagniecie piczem" lub ewentualnie upadek z rotacją głowy. Opis Pani rezonansu i zniesienie lordozy szyjnej a nawet odwtocenie tek krzywizny do Kifozy na przebiegou segmentuów szyjnych od C2 do C4 jest wynikiem napiecia tkankowego, który nastąpił po urazie, dodatkowo z opisu wynika, że może byc kręgozmyk- ześlizg . na tych segmentach również widoczna jest zmiana uwodnienia - dehydratacja czyli zmniejszone uwodnienie dysków c4-c5 to uszkodzenie dysku w postaci wypukliny, która modeluje worek oponowy i podobinie na c5c6 .Moze to podowować bóle ,sztywność czy dretwienie konczyn lub poszczególnych ich cześći w zalezności w która strobę sa ukierunkowane wypukliny. majlepiej ocenia sie obraz a nie opis, wiecej mozna z niego wywnioskować. Powinna Pani udać się do dobrego terapeuty, Zdrobi pełne badanie manualnie i zaleci ćwiczenia które zmniejszą dolegliwości zarówno w rękach jak i sztywność i bóle głowy. Pozdrawiam Łukasz