Na czym polega badanie NMR kanału kręgowego odcinka szyjnego?

witam co to jest badanie NMR kanału kręgowego odcinka szyjnego i czy można to zastąpić zwykłym prześwietleniem RTG czy coś da takie prześwietlenie to bym sobie zrobił prywatnie bo skierowania i tak pewnie nie dostanę dodam ze mam zawroty głowy dzenie całego ciała nudnośći

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rezonans magnetyczny (NMR) jest badaniem dokładniejszym, pozwalającym na uwidocznienie struktur anatomicznych (zarówno kości, jak i mięśni, naczyń, ścięgien, nerwów ) niewidocznych w badaniu RTG, które jest badaniem dużo mniej dokładnym, prostszym, ale również tańszym.