Na czym polega zabieg adenotomia paracenteza z aspiracją?

Dzien dobry! Mój synek prawie 4 letni czeka na zabieg -Adenotomia paracenteza z aspiracja. Czy mogłabym się dowiedzieć na czym tez zabieg polega ,jak trzeba po tym zabiegu się zachowywać, czy trzeba na cos uważac?dziekuje za pomoc

W swojej długiej pracy jako laryngolog, też dziecięcy, usuwałem trzecie migdałki bez nacinania błon bębenkowych czyli bez paracentezy. Uszy środkowe po usunięciu migdałka i udrożnieniu dzięki temu trąbek słuchowych samoistnie opróżniały się z płynu. Na paracentezę jest zawsze czas po adenotomii. Po co kaleczyć bębenek zawczasu? Blizna po nacięciu zostaje już na zawsze tak jak każda inna blizna. Nie rób paracentezy. To teraz jakaś moda!