Przewlekłe zapalenie uszu u dziecka

Witam. Moja 4,5 letnia Córka od 2 roku życia choruje na wieczne zapalenie uszu. Wcześniej Dziecko zdrowe, w czasie 27 razy kiedy przebyła zapalenie (20 razy przed operacją usunięcia 3 migdała i 7 razy już po operacji) miała 2 razy zapalenie oskrzeli i żadnych innych chorób nie przeziębia się, nie ma anginy, grypy itp. Brała szczepionkę na odp. , miała testy alergiczne - negatywne, trzeci migdał nie odrósł. Co jeszcze można zrobić, żeby nie chorowała? Uszy nie są wystawiane na wiatr, wode

Dziecko nie może stale chorować na zapalenia uszu to może uszkodzić słuch na zawsze. Należy wykonać endoskopowe badanie jamy nosowo gardłowej i ocenić ujścia gardłowe trąbek słuchowych. Czasami pozostawienie niewielkiej ilości tkanki migdałka trzeciego w okolicach trąbek blokuje prawidłowe upowietrznienie uszu środkowych. Czasami nieodpowiedni zabieg adenotomii może doprowadzić do zarośnięcia ujść gardłowych t.rąbek słuchowych. Zróbcie obiektywne badanie słuchu czyli tkz tympanometrię i odruch strzemiączkowy i napiszcie. Może trzeba założyć dreniki wentylacyjne do uszu środkowych? Nie wiem, muszę dziecko zbadać. Mam taki sprzęt ale Prof Skarżyński z synem robi takie zabiegi profesjonalnie w Wawie.