O czym może świadczyć uczucie przytkanych uszu?

Dzień dobry, od tygodnia mam przytkane uszy i uczucie "wypełnienia" w nich. Często przy wydmuchiwaniu nosa, zatykają mi się uszy i jedyny sposób by je trochę odetkać, to zatkać nos i bardzo mocno wypychać powietrze. Dodatkowo objawom tym towarzyszy ból uszu (nieciągły) szum i niekiedy pisk w uszach, ból w gardle, katar, chrypa. Ból pojawia się też w mięśniach kapturowych, szczególnie po prawej stronie. Przez jednej dzień choroby obecny był silny katar, szczególnie z lewej dziurki

najprawdopodobniej jest to zapalenie trąbki słuchowej. "Częste infekcje zatok oraz gardła mogą sprzyjać powstawaniu stanów zapalnych w obrębie ucha środkowego. Część z nich będzie dotyczyć trąbki słuchowej. Dzieje się tak, ponieważ jest ona połączeniem pomiędzy przestrzeniami powietrznymi znajdującymi się w uchu środkowym, a gardłem, co naraża ją na atak wrogich drobnoustrojów. Ciśnienie w przestrzeniach ucha musi być ciągle wyrównywane z tym panującym na zewnętrz, dlatego też ujście gardłowe trąbki słuchowej otwiera się podczas żucia, połykania, a także ziewania. Zaburzenia mechanizmu wyrównawczego spowodują spadek drgań błony bębenkowej, co w konsekwencji może objawiać się osłabieniem bądź utratą słuchu." Dlatego ważne jest szybkie leczenie, proszę tego nie bagatelizować
Do najbardziej charakterystycznych objawów zapalenia trąbki słuchowej należą:
uczucie zatkania oraz zalegania w uchu,
szmery i trzaski podczas żucia, połykania oraz ziewania,
nagłe pogorszenie słuchu,
gorączka i dreszcze.
w leczeniu zwykle potrebne są leki miejscowe i antybiotyki