Co oznaczają takie problemy z prawym uchem?

Witam, Od lipca mam problemy z prawym uchem. Gdy leciałam samolotem w lipcu mając jednocześnie katar, zatkało mi się prawe ucho i czułam ogromny ból przy lądowaniu. Przez 2 dni miałam zatkane to ucho i mało co na nie słyszałam lecz mi przeszło. Po miesiącu problemy z uchem powróciły, zaczęło mi w nim trzeszczeć, czułam takie jakby pękanie bąbelków w uchu, przelewanie, szumy uszne i lekki ból. Również trzeszczenie odczuwam w drugim uchu. Poszłam do laryngologa i stwierdził, że są zatkane trąbki słuchowe i przypisał mi krople do nosa Momester i ćwiczenia (zatkanie nosa i wypuszczanie powietrza). Kazał mi używać ich przez 10 dni, lecz nie używałam ich tak długo bo tylko przez 3/4 dni. Krople nic nie pomogły. Zwróciłam się z tym do mojej lekarki rodzinnej, patrzyła w ucho i mówiła, że nic tam nie widzi ale mam ponowną wizytę u laryngologa dopiero 17 października. A dzisiaj jestem bardzo zaniepokojona stanem ucha, ponieważ odczuwam ból w środku i takie uczucie pełności, nadal trzaski przy połykaniu śliny (często również bez połykania), pukanie w uchu i gdy słuchałam muzyki, nie słyszałam jej tak, jak kiedyś. Muzyka nie dochodziła głośno, czułam, jakbym miała wsadzone zatyczki jednocześnie. Nie wiem czy to też coś znaczy, ale odczuwam od 2/3 dni zawroty głowy. Czy mam się obawiać? Czy mogło dojść do czegoś poważniejszego? Czy jest możliwa utrata słuchu, ponieważ szczerze powiem, że bardzo się tego boje?
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niepokojące objawy, takie jak ból, pogorszenie słuchu i zawroty głowy, wymagają konsultacji lekarskiej, ale nie można jednoznacznie stwierdzić, czy to jest coś poważnego bez dokładnego badania. Najważniejsze jest, aby skonsultować się z lekarzem, który może przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i ustalić przyczynę dolegliwości.

Najpewniej nie doszło do pełnego wyleczenia zatkanych trąbek słuchowych. W tym celu powinna Pani stosować się do zaleceń lekarza i wykonywać metodę Valsavy, czyli próbę wydmuchiwania nosa przy jednoczesnym zatykaniu go palcami.

Wizyta u laryngologa jest niestety konieczna, ponieważ musi on sprawdzić, czy oprócz tego, nie pojawiła się jakaś infekcja lub zapalenie ucha środkowego.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dekompresja-trabek-sluchowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.