Zatykanie uszu podczas przeziębienia

Zauważyłam już któryś raz, że podczas ostrego przeziębienia, podczas którego mam całkowicie zatkany nos oraz również wrażenie zatkanych uszu, gdy mocno wydmuchuję nos to mam wrażenie chwilowego zawrotu głowy. Jak przełknę w tym czasie ślinę i tak jak by odetkam uszy jest zaraz lepiej. Bardzo proszę pomóc mi zrozumieć ten objaw, od czego on występuje? Czy świadczy o jakiejś patologii? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Objaw ten wynika z połączenia jamy nosowej/gardła z jamą ucha środkowego, dlatego występują tego typu objawy i raczej nie jest patologią pod względem anatomicznym. wynikają z infekcji. W razie utrzymywania się objawów lub dołączenie się innych objawów takich jak problemów ze słuchem proszę koniecznie udać się lekarza otolaryngologa.