Ból i zatykanie ucha podczas leżenia

Od wczoraj jak leżę na prawym boku mam wrażenie, że w lewym uchu jest woda i tak jakby mi się zatykało (ale nic tam nie ma). Od czasu do czasu chwilowo boli mnie to ucho.

Może ostatnio pływałeś, nurkowałeś? Może to woskowina spęczniała po wodzie. Może przez trąbkę przez nos dostała się woda do jamy bębenkowej? Dmuchaj z całej siły w zatkany nos kilka razy dziennie może wypchniesz ją do gardła lub wypłucz ucho jeżeli to woskowina.