Na ile może być prawdą, że bezoperacyjnie kość się zrośnie?

Moja babcia w grudniu kończy 97 lat. Około 2 tyg. temu po upadku w domu trafiła do szpita. Stwierdzono u niej złamanie przeskrętarzowe kości udowej lewej. Lekarz nie podjął się operacji, gdyż stwierdził, że w przypadku tego rodzaju złamania pacjent po 3/ch tygodniach wraca do zdrowia a gdyby była konieczność operacji przy innym rodzaju złamania to i tak babcia nie kwalifikowałaby się do operacji bowiem ma migotanie przedsionków. Na ile może być prawdą, że bezoperacyjnie kość się zrośnie?

witam,
biorąc pod uwagę zaawansowany wiek pacjentki oraz jej obciążenia somatyczne operacja najpewniej w ogóle nie wchodzi w grę.
Pytanie tylko jak duże jest złamanie i czy rzeczywiście ma szasnę się zrosnąć.
Możliwe że złamanie się zrśnie, jednak nie jestem w stanie tego przewidzieć

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jak dużego stopnia jest złamanie dlatego nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy od stanu kości babci. Nie mogę bez oceny badań i stanu zdrowia babci jednoznacznie ocenić szans skuteczność leczenia zachowawczego oraz na ile możliwa i skuteczna byłaby operacja.