Na jakiej podstawie ustala się datę porodu?

biometria płodu. Witam. Odstawiłam plastry antykoncepcyjne krwawienie z odstawienia było 20.07.16 po czym zaszłam w ciąze. według Om był to 7w1d z usg 5w6d termin porodu z usg 5 maj, wszytskie usg do 28 tygodnia ciązy wskazywały date 5 maj,w karcie wpisana mam date porodu z usg i miesiaczke z usg 29.07. badanie TOTAL hcg zrobiłam 22 sierpnia wynik to 122,5 mUl/ml .normy z labolatorium to 0,2-1 tydzien 5-50 1-2 tydzien 50-500 Czy owulacja była pozniej? dlatego doktor zmnieła termin z om na usg?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli usg było zrobione tak wcześnie to przy takiej historii bierze się ono pod uwagę